#Marketing
Newsletter
  • Prihláste sa do newslettra
    {{scopeData.message_mini}}

Foodstyle tipy, aby tvoje jedlo vo feede vyzeralo ešte viac fresh

Sociálne siete sú v posledných dňoch ešte väčšou súčasťou nášho každodenného života. Aby bolo na čo pozerať, treba neustále tvoriť… ideálne obsah, ktorý zároveň prináša výsledky.

Vieš, ako komunikujú úspešné značky počas krízy, aby z nej marketingovo vyťažili? Stiahni si náš nový e-book


Ako na chrumkavé obrázky zaujímavo a kreatívne počas #quarantine? Máme pre teba 5 tipov na tvorbu obsahu, ktorý prinesie na tvoj profil väčší hype aj bez štúdia, svetiel a zrkadlovky!
Či už si (alebo chceš byť) fotografom, ktorý pripravuje content pre food blogy, kuchárske knihy alebo spravuje sociálne siete, ver mi, takto to dokážeš aj z pohodlia domova. Koniec koncov, všetci milujeme dobré jedlo a okrem toho, že #ruskoniejehanba ☝️ ani #bruskoniejehanba. 🤷‍♀️

Tieto tipy nedávam len tak z brucha, ale využívam ich pre tvorbu z pohodila domova aj ja, amatér. Si zvedavý, či ti prinesú želané ovocie? Čekuj malú ochutnávku.

*Všetky príklady v tomto blogu sú fotené na mobil a bez photoshopu. Tak, čo povieš, dá sa to? Čítaj ďalej a dozvieš sa 👀

Svetlo bez lightboxu
Ak nechceš investovať, pozri si deň pred fotením predpoveď počasia. 💸 Bez ohľadu na to, čo práve fotíš, správne svetlo je základ a to prirodzené je ideálne. Pod oknom aj za oknom stojí príležitosť na tvoju dokonalú fotku. Takto získaš textúry a farby v plnej kráse, presvedč sa.
P. S. svetlo je najlepší priateľ, ale zároveň vie byť najväčším nepriateľom.💡

Originálne textúry
Vytvor si svoje vlastné, jedinečné pozadie. Použi kreativitu a nemusíš utrácať žiadne peniaze! Drevená doska alebo druhá strana existujúceho pozadia, vždy ukrýva niečo použiteľné. Utierky, obrusy a obrúsky, tieto vymoženosti určite obsahuje aj tvoja kuchyňa.
Kartón z krabice od topánok, či bednička od mandarínok z minulých Vianoc dokážu robiť naozaj zázraky. Pre viac inšpirácií klikaj TU. 🤩

Detail
Ak tvoj tanier nemá svoj deň na perfektnú fotku zhora, vždy môžeš experimentovať s uhlami, aby si našiel ten najlepší. Niekedy skutočne nepotrebuješ tortu ako od Picassa, aby fotka vyzerala dokonale. Odhryzni si, odfoť len časť… Zábery kúskov jedla sú pre diváka naozaj lákavé. Vieme o čom hovoríme, sleduj. Pridať fotkám určitú autenticitu je vždy skvelé. 🍒

Bordel
Jedlo na fotke vyzerá úžasne, ak sa v rámci neho veľa deje. Chystáš sa krájať pečivo? Neboj sa nechať na stole nejakú omrvinku. Jediná možnosť, kedy bordel prináša zaručené výsledky . Je dobré umiestniť niektoré ingrediencie okolo, konečný výsledok je viac autentický. Nepodceňuj napríklad strúhadlo na syr, môžeš ho využiť aj na čokoládu!

Make up
Povedzme si otvorene, všetky sme krajšie s make upom a to platí aj pri jedle. Aj keď netreba zabúdať, že všetkého veľa škodí. Jedlá niekedy potrebujú dodať viac farby a textúry. Použi na ozdobu jednoduché veci ako sušený kokos, kvety, kakaový prášok, čili, či zelené listy. 🖍️Možno tieto veci nie sú v receptúre a je potrebné ich vybrať pred tým ako to skutočne začneš konzumovať, ale kvôli fotke môžeš niekedy pridať aj nepožívateľné prvky, ktoré jednoducho vyzerajú dobre.

Super tipy k tomu ako aj v podmienkach karantény produkovať pekný obsah na sociálne siete nájdeš napríklad aj na blogu https://healthylaura.com/. V našom blogu zas nájdeš tipy, ako tvoriť obsah efektívne. Aj z domu.

V prípade, že sa na tieto chutné produkcie necítiš, ozvi sa nám.

Autor článku

Margaréta Korvasová
Account manager