#Marketing
Newsletter
 • Prihláste sa do newslettra
  {{scopeData.message_mini}}

Instagram ovládlo vajce | #DigiNews január

Čo je nové v digitálnom svete?

   • YouTube pridáva swipe medzi videami

   • Facebook zlučuje chatovacie appky

   • Instagram má kráľa postov
   1. Facebook plánuje zlúčiť všetky svoje appky na vymieňanie správ


Podľa New York Times plánuje Mark Zuckerberg zlúčiť všetky služby na vymieňanie správ do jednej. Ide o Instagram direct, WhatsApp a Messenger. Chce tým posilniť bezpečnosť posielania správ a zjednodušiť tak spôsob, akým si používatelia budú vymieňať správy. 

Zdroj: wersm2. Facebook nechá zaregistrovať všetky politické strany ako inzerentov


Májové voľby do Európskeho parlamentu sa blížia. Facebook v snahe uchrániť verejnosť od dezinformácii chce, aby všetci jasne rozpoznali politický platený obsah a preto nechá všetky politické strany zaregistrovať ako inzerentov. Ich obsah následne podrobí detailnému overeniu faktov.

 


Zdroj: wersm3. Instagram pracuje na Quiz nálepkách do Stories


Na rozdiel od ankiet, na ktoré sme si už zvykli, bude možné v kvíze vybrať z viacerých odpovedí a taktiež sa dozvedieť, ktorá odpoveď je správna. 

Zdroj: wersm4. Facebook pridáva do stránok funkciu “Page Quality”


Táto funkcia má pomôcť administrátorom získať prehľad, či a za čo bola ich stránka nahlásená používateľmi, prípadne penalizovaná, či spĺňa štandardy kvality a čo môžu spraviť, aby zvýšili jej dôveryhodnosť. 

Zdroj: wersm5. Facebook momenty zmiznú


Vedel si, že Facebook Moments je samostatná appka, ktorú nájdeš priamo vo Facebooku? Ak nie, patríš k väčšine jeho používateľov, čo je aj dôvod, prečo sa ju Facebook rozhodol zrušiť. Stane sa tak 25. februára, kedy ti Facebook už nebude pripomínať nezabudnuteľné momenty, ktoré si zdokumentoval. 😢😢😢


Zdroj: wersm
6. Facebook ti umožní promovať eventy aj v Stories


Túto zmenu majú zatiaľ možnosť testovať iba v niektorých krajinách, ale ak sa stane realitou na celom svete, bude to super správa najmä pre organizátorov, ktorým sa otvoria možnosti ako nalákať na svoje akcie čo najviac ľudí.Zdroj: techcrunch.com7. Instagram má nového kráľa postov – je ním vajce


Analýza, prečo si práve táto recesia získala srdcia viac ako 38 miliónov ľudí zatiaľ nevyšla, no my sa už teraz tešíme na jeho budúceho pokoriteľa.


Zdroj: abcnews.go.com8. YouTube umožní swipe medzi videami


Až 70% používateľov pozerá YouTube videá na svojom smartfóne a preto nie je prekvapením, že sa rozhodol prispôsobiť a zmeniť spôsob, akým sa ľudia dostanú na ďalšie video. Inšpirácia od Instagram Stories je zjavná. 

Zdroj: mashable.com9. Instagram ti umožní pridávať obsah z viacerých účtov naraz


Ak spravuješ viacero účtov na Instagrame, určite si si všimol, že môžeš jeden príspevok naraz pridať aj na viacero z nich.


Zdroj: theverge.com10. Google+ končí a to nie je prvý apríl


Google už dávnejšie oznámil, že svoju sociálnu sieť nebude ďalej rozvíjať a bolo jasné, že ju skôr či neskôr ukončí. Popularite Facebooku sa Google+ ani len nepriblížil a teraz vieme, že poslednýkrát sa na Google+ dostaneš 2. Apríla.👉 Dostal/a si sa až sem? Tak nám daj vedieť, ktorá z noviniek ťa zaujala najviac. Alebo nám napíš, na čo sme podľa teba zabudli. 👈

 

Autor článku

Peter Puterka