#Marketing
Newsletter
  • Prihláste sa do newslettra
    {{scopeData.message_mini}}

5 tipov na produktívnejší deň

Tento článok je venovaný všetkým multitaskerom, ktorí majú pocit, že nič nestíhajú a z každej strany sa na nich valia zadania s blížiacimi sa deadlinami, ktoré im nedajú v noci spať. Stres či dokonca syndróm vyhorenia sa v našich životoch objavuje čoraz častejšie, tak som sa chcela pozrieť na to, ako sebe či ľuďom vo svojom okolí pomôcť.

Spísala som preto pár rád, ako si zariadiť deň a jednotlivé tasky, ktoré u mňa fungujú a pri práci mi naozaj pomohli:

1. TO-DO LIST 🗒️

Toto nie je žiadna novinka, ktorú si ešte nepočul, no predsa len ju sem dávam, lebo je to môj najväčší pomocník. Prehľad taskov, ktoré ma v daný deň čakajú, si pripravujem každé ráno a môžem si tak byť istá, že na nič dôležité nezabudnem. Lepšie sa mi tak zároveň stanovia priority, aby som vedela, čo treba urobiť najskôr.

2. 🐸 na raňajky

„Zjedz živú žabu na raňajky a môžeš si byť istý, že už nič horšie sa ti v ten deň nestane.“ Toto je citát Marka Twaina, ktorý ťa nenavádza k tomu, aby si ráno jedol obojživelníky namiesto ovsených vločiek. Hovorí skôr o tom, aby si urobil vec, ktorá ťa najviac ťaží hneď z rána a tak sa zbavíš bremena, na ktoré by si inak musel celý deň myslieť.

3. Odlož všetko, čo ťa môže rozptýliť

Facebook, Instagram, občas i ukecaný kolega… ťa môžu občas rozptýliť od toho, čo práve robíš, a tak sa ti tasky posúvajú a ty máš pocit, že nestíhaš. Odlož mobil bokom, vypni si upozornenia a daj slúchadlá do uší. Viaceré výskumy dokázali, že práve klasická hudba pomáha pri sústredení. Táto je moja obľúbená, ak by si mal záujem tomu dať šancu.

4. 🛑multitasking

Pojem multitasking nie je v princípe úplne správny. Pretože, keď sa niekto snaží multitaskovať, nerobí v podstate dve alebo viac vecí naraz, ale vlastne preskakuje z jedného zadania na druhé. Jasné, existujú výnimky, kedy vieš upratovať a pritom počúvať vzdelávaciu audioknihu. Tu multitaskovanie fungovať môže, pretože pri ňom využívaš rozdielne mentálne zdroje. Ak však máš toho v práci naozaj veľa, nie je dobré skákať z jedného zadania na druhé, pretože tak ani jednému nevenuješ 100% pozornosť a nakoniec na ich prerábaní zabiješ oveľa viac času.

5. Pohyb, zdravé jedlo a optimizmus 😊

Posledný bod je pre mňa určite najdôležitejší zo všetkých, ktorý mi najviac pomáha v tom, aby som sa cez deň cítila dobre, bola plná energie a lepšie mi to myslelo. Každé ráno si pred prácou idem zabehať, zacvičiť alebo si dám aspoň 30 minútovú prechádzku, čo mi zaručí, že do práce prídem nabitá endorfínmi, a tak sa mi určite pracuje ľahšie. A produktívny deň sa môže začať!

Máš aj ty nejaký tip, ktorý ti pomáha byť produktívnejší? Napíš nám ho do komentára pod článok, radi sa inšpirujeme. 😊

V našej blogovej sekcii nájdeš viacero tipov z rôznych oblastí, ak ich chceš dostávať pravidelne emailom, prihlás sa na odber nášho newslettra a my ťa budeme zásobovať nielen rôznymi tipmi, ale aj zaujímavosťami a novinkami zo sveta marketingu.

Autor článku

Martina Jurkasová
Account manager