#Marketing
Newsletter
  • Prihláste sa do newslettra
    {{scopeData.message_mini}}

TikTok predstavuje kópiu Instagramu | DigiNews

Ahoj, sme tu opäť s DigiNews, v ktorých vždy nájdeš rýchly súhrn toho najčerstvejšieho zo sveta digitálu a sociálnych sietí. Poďme na to…👇🎵 Známe hity opäť na TikToku

Ak tráviš čas scrollovaním TikToku, určite si si v posledných mesiacoch všimol/všimla, že z niektorých videí úplne zmizli zvukové stopy a to najmä pri hitoch veľkých interpretov. Stalo sa tak preto, že jedno z najväčších hudobných vydavateľstiev Universal Music Group sa s TikTokom nedohodlo na autorských právach a hudbu svojich inteprétov z TikToku úplne stiahli.
Dnes je však hudba späť a po dohode týchto dvoch gigantov už môžeš opäť vo svojich videách použiť hity od Drake, Adele, Billie Eilish, Bad Bunny a ďalších A-list interpretov.
🍆 Nudes na Instagrame

Pravdepodobne si sa už stretol/stretla s nevyžiadanou nahou fotografiou vo svojich správach. Tomu je snáď už koniec. Instagram totiž zavádza novú funkciu, ktorá rozpozná že v tvojich správach pristála nahá fotografia, rozmaže ju a opýta sa ťa, či chceš fotografiu naozaj vidieť.

Túto funkciu si budeš môcť zapnúť priamo v nastaveniach účtu, no všetci používatelia pod 18 rokov ju búdú mať zapnutú automaticky. Ide tak o sériu opatrení s cieľom chrániť neplnoletých ľudí v boji proti sexuálnemu vydieraniu.

Zdroj: www.theverge.com🗒️ Prémium firemné stránky na LinkedIn

LinkedIn predstavil novinku v podobe prémiového predplatného pre firemné účty. Za sumu 99 dolárov aktuálne firmy dostanú balík výhod ako napríklad možnosť vidieť používateľov, ktorí navštívili ich stránku, označenie profilu hnedým logom LinkedIn prémium, AI asistenta písania príspevkov a komentárov, automatické odosielanie pozvania na sledovanie stránky všetkým, ktorí vykonali akúkoľvek interakciu s vašim príspevkom a veľa ďalších vychytávok.
📷 TikTok vykradol Instagram?

Instagram už roky nápadne inšpiruje všetkým, čo mu príde pod ruku. Najprv to boli Stories, ktoré vykradli Snapchat, neskôr napríkad Reels videá, ktoré sa nápadne podobajú TikToku. Vracia TikTok úder svojou novou appkou?🥊
TikTok Notes je samostatná aplikácia, ktorej primárny obsah však nie sú videá, ale fotografie. Notes bude ponúkať tiež formát Carousel, ktorý bude mať až 34 obrázkov a popisy k fotkám budú môcť obsahovať až 4 000 znakov.

Nová sociálna sieť je zatiaľ však dostupná len v Kanade a Austrálii. Sme zvedaví, či sa jej dočkáme ešte tento rok aj na Slovensku.

Zdroj: https://alternativeto.net


💬 Ešte lepšie group chaty na Messengeri

Meta pracuje na vylepšení chatu na Messengeri a jednou z najvychytanejších noviniek sú albumy v skupinových chatoch. Táto funkcia umožní vytvárať fotoalbumy do ktorých budú môcť všetci členovia skupiny pridávať svoje fotografie a spätne sa k ním vracať.

Ďalšou novinkou je posielanie fotografii v HD kvalite, a súborov do 100 Mb. Skvelé!

Zdroj: https://about.fb.com
👋 Retro šťuchnutia na Instagrame

Čoskorok budeš môcť svojho crusha štuchnúť aj na Instagrame. Áno, s toutou staro-novou vychytávkou, ktorú už poznáme z Facebooku údajne prichádza Meta aj na Instagramové profily.

Zdroj: https://www.threads.net/@alex193a🎮 Hry na LinkedIn

LinkedIn predstavil v ich novom spote sekciu, v ktorej môžeš hrať jednoduché online hry, ktoré ťa majú odreagovať od pracovného strasu a zároveň budovať tvoje logické myslenie. Vyskúšaš ich počas tvojej pracovnej doby? 🙃

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=o0ty2s9BdusSme na konci našich DigiNews za mesiac apríl! Nikto z nás nebude rád ak premeškáš ďalšie DigiNews preto nás hneď teraz followni na našom Instagrame.  👋


Autor článku

Maroš Bolčák
Social media manager